Drewniana alternatywa

Drewniana alternatywa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Przyjrzyjmy się dziś drewnu, wspaniałemu materiałowi odnawialnemu, który nigdy nie przestaje być modny, jest bardzo plastyczny, wytrzymały i ma wiele cech, które sprawiają, że idealnie sprawdza się we wnętrzach. Warto o nim pamiętać, bo choć ostatnio ma poważną konkurencje w postaci betonu, stali i materiałów sztucznych, efekt dekoracyjny jaki daje, jest niepowtarzalny. Drewno towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów i wykorzystywane jest na wiele sposobów, zarówno jako materiał budowlany jak i wykończeniowy. Dziś skupimy się na wykończeniach z drewna, bo do oferty DecoMania.pl dołączyły właśnie panele Natural Wood Panels, niesamowicie efektowne, niedrogie i o wielu wielu wspaniałych zaletach.

Panele wykonane są z naturalnego dębu, orzecha i buku, obrobionych w różnym stopniu, np. bielonych, lub bejcowanych. Dostępne są w formie płytek kwadratowych lub prostokątnych, złożonych z różnej grubości drewnianych kostek lub cegiełek. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej i kilku poziomach trójwymiarowości każdy z nas może wybrać taki wzór, który najlepiej wpisze się do wnętrz w naszej ulubionej stylistyce.

Natural Wood Panels oprócz walorów estetycznych mają też wiele zalet użytkowych. Przede wszystkim są materiałem bezpiecznym dla alergików i łatwo się je czyści. Ponadto ich trójwymiarowa faktura rozbija dźwięki, a w konsekwencji wygłuszają pomieszczenia – są więc idealnym pomysłem na wykończenie sypialni. Ponadto położone na ścianę odseparowują też wnętrze od pomieszczeń przylegających, co sprawia, że pomieszczenie jest jeszcze cichsze.

Dzięki połączeniu ciepłego, naturalnego drewna z czystą formą sześcianów Natural Wood Panels są jednocześnie tradycyjne i nowoczesne. Sprawdzą się we wnętrzach w przeróżnej stylistyce, bo bez trudu łączą się z każdym właściwie materiałem: podkreślają surowość betonu i stali, wprowadzają ciepło do przestrzeni minimalistycznych pełnych gładkich, lśniących powierzchni, są idealnym kompanem kamienia i cegły.

 

Drewniane panele w naturalnych odcieniach dobrze komponują się z czystymi barwami bieli i czerni, turkusu, błękity i szarościami. Panele bielone, lub zaolejone na czarno można zestawiać praktycznie z każdym innym kolorem.

 

Panelami drewnianymi można wyłożyć całą ścianę, lub tylko jej część, np. pas od sufitu do podłogi pod wieszakiem w korytarzu (co dodatkowo ochroni ścianę przed zabrudzeniami), albo przestrzeń za łóżkiem (co z kolei stworzy efektowne wezgłowie i wyciszy pomieszczenie).

Drewno jest bardzo inspirującym materiałem, jednocześnie bardzo plastycznym i wytrzymałym. Dzięki temu pozwala na realizację nawet tych szalonych wizji. Jeśli więc spodobały Wam się płyty Natural Wood Panels i już zaświtał Wam ciekawy pomysł na ich wykorzystanie, zapraszamy na NASZĄ STRONĘ do obejrzenia wszystkich wzorów i po więcej informacji.

Pozostałe wpisy o budownictwie oraz architekturze:

About the author