Grzejniki aluminiowe

Grzejniki aluminiowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Grzejniki aluminiowe cieszą się wielką popularnością wśród inwestorów dokonujących zakupu materiału do wykonania instalacji centralnego ogrzewania we własnym zakresie.

Grzejniki aluminiowe są uważane za bardzo trwałe z racji surowca jakiego używa się do ich produkcji. Swego czasu pokutowało przekonanie, że tych grzejnków nie mozna montować w instalacji wykonanej z użyciem rurek miedzianych. Teza ta była promowana w szczególności przez zwolenników grzejników stalowych. Producenci tych pierwszych wystawiali specjalne atesty dopuszczeniowe do instalacji miedzianej. Dobrym miejscem do dokonania zakupu jest internet. Grzejniki aluminiowe ferroli – ceny są atrakcyjne a jakośc poświadczona znaną marką.

Zaletą grzejników aluminiowych (mam tutaj na myśli te najbardziej popularne) jest fakt, iż dzięki ich żeberkowej budowie jest możliwa dowolna kombinacja ilości żeber w zestawie. Pozwala to dobrać dosyć precyzyjnie moc grzejnika do pomieszczenia w jakim się znajduje. W przypadku kiedy grzejnik okazuje się za mocny lub za słaby można to jeszcze skorygować. Możliwości takiej nie dają grzejniki panelowe. Ostatnio jednak stalowe wracają do łask.

Pozostałe wpisy o budownictwie oraz architekturze:

About the author