Sprzedaz nieruchomosci

Sprzedaz nieruchomosci
1 vote, 9.00 avg. rating (83% score)

rp_architektura19.jpgGdy planujemy przeprowadzkę do innego lokum, pojawia się problem, co zrobić z dotychczasowym mieszkaniem. Jeśli mamy taką możliwość, możemy je zatrzymać jako lokatę kapitału i na przykład wynająć, ale możemy też sprzedać i uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na nową inwestycję.
Sprzedaż nieruchomości bez skorzystania z usług pośrednika jest nieco czasochłonna. Musimy najpierw przygotować całą potrzebną dokumentację, tak by jasny był stan prawny i techniczny nieruchomości. Musimy także dokładnie określić wartość mieszkania. W tym celu możemy poprosić o pomoc rzeczoznawcę, co będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami, albo zrobić to osobiście na podstawie analizy cen rynku nieruchomości. Cena nie może być zbyt wygórowana, bo najprawdopodobniej będziemy mieli duże problemy ze sprzedażą. Nie warto też kurczowo trzymać się raz ustalonej ceny, ale można zostawić sobie widełki cenowe na negocjacje.
Powodzenie naszej transakcji będzie zależało również od wrażeń estetycznych podczas oglądania nieruchomości. Pokazywane mieszkanie musi być wysprzątane i pozbawione, w miarę możliwości, niepotrzebnych sprzętów. Dobrze jeśli będą naprawione widoczne uszkodzenia, jak skrzypiące drzwi albo cieknące krany.

Pozostałe wpisy o budownictwie oraz architekturze:

About the author