Szamba ekologiczne

Szamba ekologiczne
1 vote, 9.00 avg. rating (83% score)

szamba-ekologiczne-2Wiele osób, które z jakichkolwiek powodów nie zostały przyłączone do komunalnego systemu oczyszczania ścieków, zastanawia się jakie rozwiązanie radzenia sobie ze ściekami będzie dla nich najlepsze, biorąc pod uwagę koszty oraz komfort użytkowania.

Jeżeli jesteś posiadaczem domu z ogrodem, spełniającego pewne wymagania wymiarowe polecanym rozwiązaniem są szamba ekologiczne przyjazne środowisku oraz użytkownikom. Aby móc skorzystać z tego pomysłu konieczne jest posiadanie działki, która spełni następujące wymagania: zbiornik na ścieki musi być umieszczony w odległości minimum pięciu metrów od okien i drzwi domu mieszkalnego oraz siedem i pół metra od końca działki. Jeżeli posiadamy studnię, występuje jeszcze jedno ograniczenie – odległość zbiornika od studni musi wynosić minimum piętnaście metrów. Każde odstępstwo wymaga pisemnej zgody z Urzędu Miasta, która niestety jest udzielana tylko w nielicznych przypadkach.

Będąc na etapie wyboru rozwiązanie radzenia sobie ze ściekami, warto zastanowić się nad sposobami ekologicznymi, nie tylko ze względu na oczywistą chęć pomocy przyrodzie, ale również ze względu na dofinansowania, które możemy z racji wyboru takiego rozwiązanie otrzymać, przez co koszt całej instalacji nie będzie tak wysoki – informacji warto szukać w Urzędzie Miasta i stronach internetowych.

Pozostałe wpisy o budownictwie oraz architekturze:

About the author